Kayabey, Erasmus+IPA çalışmalarını sürdürüyor

10.12.2021 13:47:27

 Kayabey öğrencileri Litvanya hareketliliğini gerçekleştirdi

 Kayabey, Erasmus+IPA çalışmalarını sürdürüyor

 

Balıkesir’in Karesi ilçesinde bulunan Kayabey Şehit Ferruh Kulaoğlu Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri, Erasmus+IPA (Information Processing Agents) projeleri çalışmalarının üçüncü ayağını gerçekleştirmek amacıyla Litvanya hareketliliğini gerçekleştirdi.

 

 

Kayabey Şehit Ferruh Kulaoğlu Ortaokulu, Erasmus+IPA (Information Processing Agents) projeleri çalışmalarını sürdürüyor. Projenin üçüncü ayağı kapsamında; Portekiz, İspanya ve Kütahya ortaklarının katıldığı yine proje ortağı olan Litvanya hareketliliğini gerçekleştiren Kayabey Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleri; Beyhan Kartal ve Ebubekir Sümengen rehberliğinde Litvanya’nın başkenti Vilnius’a inerek Kaunos’a geçip çalışmalarını tamamladı. Öğrencilerin dijitalleşme özelindeki becerilerinin sanal dünyaya hazırlayıcı nitelikte sistematik olarak geliştirilmesi hedeflenen proje kapsamındaki çalışmaların yanında bölgenin; kültürel, yöresel, tarihi dokusuna da temas etme imkânı buldular.

 

Kayabey Şehit Ferruh Kulaoğlu Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri elde ettikleri bilgileri okullarında öğrencilerine ve arkadaşlarına aktaracaklar.