AKP & Sedat Peker Mafya İlişkileri İktidarı Bataklığa Sürüklüyor

20.05.2021 11:32:22

Sedat Peker’den 6’ncı videoda itiraf: AKP’li vekil istedi, Hürriyet’i bastırdım

Suç örgütü lideri Sedat Peker, yayınladığı 6’ncı videoda Hürriyet gazetesini bir AKP’li vekilin ricasıyla bastırdığını itiraf etti. İsmini açıklamadığı AKP’li vekilin kendisine “Bizim gençlik kollarından birtakım arkadaşlar gidecekler. Onlar profesyonel değil” dediğini aktaran Peker, “Savcılar işte ikrar, delil. Ben yaptım. Milletvekili söyledi” ifadelerini kullandı. Peker, Yıldırım Demirören’e de seslenerek, “Pambıkören, oturduğun koltukta benim emeğim var” dedi.

 

Sedat Peker’den 6’ncı videoda itiraf: AKP’li vekil istedi, Hürriyet’i bastırdım

 

 

Suç örgütü lideri Sedat Peker, Youtube'da “Zaferin Büyüklüğü Mücadelenin Zorluğuyla Ölçülür” başlıklı 6’ncı videosunda yeni iddialarda bulundu.

Sedat Peker, kendisi hakkındaki gelişmelerin fitilini iki olayın ateşlediğini söyledi. Peker, “Bu benim hikâyem. 1,5 senedir sıkıntıları ben yaşadım, o yüzden dolayı bana akıl vermeyin. O yüzden parça parça koparacağım, canları yakacağım” dedi.

 

Bugünkü videosunda Yıldırım Demirören'den de bahsedeceğini belirten Peker'in masasında bu kez Yılmaz Özdil'in 'Son Cüret' isimli kitabı vardı. Peker videoda, annesinin cenazesine gitme hakkını savunduğu gerekçesiyle Özdil’den olumlu şekilde söz etti.

Arkadaki TV ekranında ise Hz. Ali’nin görüntüsü, masada ise yukarıdan aşağıya dizilmiş 6 adet beyaz zarf göze çarptı. Peker’in geçen videoda bu zarflara delillerden bahsettiği sırada dokunması dikkatlerden kaçmamıştı.

“FİTİLİ İKİ OLAY ATEŞLEDİ”

Peker, kendisi hakkındaki gelişmelerin fitilini ise iki gelişmenin tetiklediğini söyledi, “Fitilin ilk ateşlenmesi Michael Rubin adında Amerikalı bir yazarın, yazdığı yazıyla oldu. ‘Sedat Peker etki alanını bu şekilde geliştirmeye devam ederse, Tayyip Erdoğan sonrasında, Tayyip Erdoğan'a ihanet etmez’ dedi. ‘Pan Türkizm görüşüne sahip bu kişi bu şekilde güçlenmeye devam ederse, Tayyip Erdoğan sonrası oraya simge birinin seçilmesini sağlar. Arka perdeden de ülkeyi o yönetir’ dedi. Buna inanan ruh hastaları oldu, işin kötü yanı bizim arkadaşlarımız da gururlandılar, ‘Artık seni dünyada insanlar daha iyi anlayacak, konumunu anlayacaklar’ dediler. Dedim ki, ‘Bu tuzak, bize tuzak kurdular.’ ‘Tayyip Erdoğan sonrasına kimin planı varsa bizi mahvedecekler’ dedim” ifadelerini kullandı.

“MEHMET AĞAR BENİ ARADI”

Peker, ikinci gelişmenin ise Elazığ'da hayatını kaybeden askerlerin ailelerinin daveti üzerine yapacağı mitingin iptal ettirilmesi olduğunu söyledi.

Mehmet Ağar'ın kendisini arayarak aynı gün CHP'nin de mitingi olduğunu söylediğini ve “Karışıklık çıkacak” dediğini aktaran, kendisinden Elazığ ziyaretini iptal etmesini istediğini aktardı.

Peker, ‘şehit yakınlarının herkesten önce geleceğini’ belirttiğini, ziyareti iptal etmeyeceğini söylediğini anlattı.

“ŞU AN BAKAN OLAN BİR BEYEFENDİ ARADI”

Peker devamında, “Sonra şu anda hükümetin içinde bakanlık yapan bir beyefendi, o zaman özel kalem müdürü, kendisi benim bir yakınımla görüşüyor, ‘Oraya gitmesin, karışıklık çıkacak’ diyor. Yine olmaz dedim. Sonra valilikten karar çıkardılar, ‘güvenlik’ gerekçesiyle miting iptal oldu. İkinci kırılma noktası bu oldu. Herhalde boyun eğmediğim için bizi kullanışsız gördüler” şeklinde konuştu.

detay

Devlet-mafya ilişkisinin medya ayağı da ortaya saçıldı: Özışıklar...

“AKP’Lİ VEKİL ARADI, ‘BİZİM GENÇLER BU İŞLERİ BİLMEZ’ DEDİ”

Sedat Peker, Hürriyet gazetesinin basılması için AKP’li bir milletvekilinin “Bizim gençlik kolları bu işleri bilmez” diyerek kendisinden ricacı olduğunu ve saldırıyı gerçekleştirmeye ‘yardımcı olduğunu’ açıkladı. Doğan Medya satışı sürecinin bu saldırı ile başladığını ileri süren Peker şunları söyledi:

“Hürriyet gazetesi… Sizin gazetenizi ben bastırdım. Suç ikrarı yapıyorum. Bastırtmadan önce gelen milletvekilinin telefon sinyallerine bakabilirsiniz. Milletvekili, ‘Bizim gençlik kollarından birtakım arkadaşlar gidecekler. Onlar profesyonel değil. Sen böyle artık… Ben gönderdim…’ Lan ne oldu maaşı kadar namusu olanlar. Savcılar işte ikrar, delil. Ben yaptım. Milletvekili söyledi… Aydın Doğan yaşlı adam. Bir taraftan ölüm korkusu sardı. Bir taraftan devam eden mahkemeyle…”

DEMİRÖREN’E SESLENDİ: ‘PAMBIKÖREN’

Peker, bu videoda Yıldırım Demirören’e de yüklendi. “Lan senin oturduğun koltukta benim emeğim var. Ben pislik, siz temizlik he… Namussuzsunuz ulan” diyen Peker, Demirören’in adına layık olmadığını belirterek kendisine ‘Pambıkören’ diyeceğini belirtti. Peker, “Pambukören… (Yıldırım Demirören’e sesleniyor) Seni adım adım takip edeceğim, Azerbaycan her şey…” dedi.

Videonun ilerleyen dakikalarında yine Demirören’e seslenen Peker, Demirören Medya’nın kendi evine düzenlenen operasyonda yaptığı yayıncılığı eleştirdi ve “Suç aletleri çıkmış gibi yayın yapıyorsun” şeklinde konuştu.

“PİS İŞLERİ PİSLİKLER ANLATIR”

Medyada kendisinin söylediklerine suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle inanılmaması gerektiğini savunanlara cevap veren Peker, “Çakma gazeteciler, cami hocası mı anlatacaktı bunları. Pis işleri pislikler anlatır. Dünyadaki en büyük skandallar cami hocalarının anlattıklarından mı ortaya çıktı?” dedi.

“SARAY’DAKİ GÖREVLİ KARDEŞLERİM…”

İhale almak için Saray’a, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmeye giden iş insanlarıyla ilgili de konuşan Peker, Saray’a girmek için 3 ayrı aramadan geçildiğini ve kimsenin ihale alma uğruna ses çıkarmadığını belirtti. “İçeride donunuzu da indiriyor musunuz?” diye soran Peker, sadece Turgay Ciner’in küçük bir itirazının olduğunu aktardı. Peker’in bu bilgiyi, oradaki ‘görevli kardeşlerinden’ aldığını belirtmesi dikkat çekti.

detay

1 yıl önce: Süleyman Soylu ile Özışık kardeşler arasında manidar mafya diyaloğu!

detay

Hadi Özışık’ın Süleyman Soylu ile ilişkisini anlattığı video ortaya çıktı: Altıma bir araç ve güzel bir maaş verdi

 

“BENİ YALANLAMAYIN”

Peker, videolarını yalanlayanları da uyardı. “Beni yalanlamayın” diyen Peker, dersine iyi çalıştığını söyledi. Peker videonun ilerleyen dakikalarında geçtiğimiz günlerde ifşa ettiği iktidar yanlısı gazeteci Hadi Özışık’tan söz ederek, “Kendini yaktın” dedi ve Özışık’ın kendisini ‘şerefsiz’ durumuna düşürmeye çalıştığını dile getirdi.

“BELKİ SENİN ŞOFÖRÜN BİZİZ”

Videoda sık sık İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Süslü Süleyman”, “Temiz Süleyman” gibi ifadelerle seslenen Peker, “Biz milyonlarız” dedi. Peker, burada Soylu’ya, “Belki senin şoförün, belki sana yemek getireniz…” şeklinde konuştu.