Bülent Bilir İktidara Seslendi Çekin Elinizi iş Yerlerimizin Üzerinden Dedi

16.05.2021 21:58:07

YİNE BİZE HÜSRAN !
YETER ARTIK AÇIN İŞYERLERİMİZİ !
ÇEKİN ELİNİZİ ÜZERİMİZDEN !

Hükümet ne yapmak istiyor ?
Daha iki gün önce sayın Cumhurbaşkanımızın 17 Mayıs’tan sonra KONTROLLÜ normalleşmeye geçeceğiz açıklamasını yaparken,KABİNE toplantısına 1  gün kala şok bir genelgeyle KADEMELİ normalleşmeye geçilecek açıklaması yapılıyor.
İlginç olan her zaman KABİNE toplantısından sona sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamalarından sonra yayımlanan genelge ,toplantıdan bir gün önce yayımlanmış olması.

Sayın yöneticilerimiz şunu iyi bilin ki,hizmet sektörü olarak bizler 14 ayı aşkın bir süredir KAPALİYIZ ve bu vakaların azalıp,çoğalmasında bizim dahilimiz yoktur.Gidin hastalığı kimler yayıyor başka yerde arayın.

Eğlence ve hizmet sektörünün dayanacak gücü kalmadı artık.Bir çoğu işyerlerini kapattı,direnmeye çalışan esnaflarda borç batağına saplandı,sağlıkları bozuldu.
Bunları görmeyen,görmezden gelen,yok sayan ,yok saymaya devam eden sayın Cumhurbaşkanım,sayın Bakanlarım,sayın Bilim Kurulu Üyeleri,sayın Milletvekillerimiz,sayın yöneticilerimiz,sayın il ve ilçe Başkanlarımız ... ;Rabbim sizlere insaf,vijdan, merhamet versin.Sizi  kendinizi bizim yerimize koyup bir özeleştiri yapmaya davet ediyorum.

Dile kolay 14 ayı aşkın bir süredir kapalı olan ve veya kısmı açılan esnaflarımız ( kahvehaneci,kantinci,kafeci,kafeteryacı,internet kafeci,playstadion işletmecileri,bilardo salonları,çayocakları,çay bahçesi,düğün salonları,spor salonları,halı saha işletmeleri...) bir kısmı iflas etti işini kaybetti,bir kısmı borç batağına saplandı,tahliyeler devam ediyor,intiharlar oluyor,aileler yıkılıyor,psikolojileri bozuldu,sağlıkları bozuldu eşinin,çocuklarının yüzüne bakamaz duruma düştü,veren el durumundan alan el durumuna düştü,bir kısmı sadakaya muhtaç hale geldi maalesef.

Bunları bize yaşatırken cana değecek ne bir destek verdiniz,ne de bir paket açıkladınız.
Sevsinler sizin adaletinizi,
Sevsinler sizin esnaf desteklerinizi,
Yeter artık oynamayın bizimle,
Yeter artık aklımızla alay etmeyin,
Bunun vebalini nasıl ödeyeceksiniz?
Vijdanınız rahat mı ?
AÇIN ARTIK İŞYERLERİMİZİ !

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Puan Verin
Yorumunuz
NOT: Küfür, hakaret, tehdit vb. gibi yorumlar yetkili ekibimiz tarafından onaylanmayacaktır.