Müftü Yardımcısını Geneleve Kayyum Olarak Atayıp Maaş Vermeye Başladılar

28.02.2021 00:29:43

GENELEVE MÜFTÜ YARDIMCISI MI ATANDI?

 

Sosyal medyada Adana’da işletilen bir geneleve Müftü Yardımcısının kayyum olarak atandığı iddiaları sosyal medyada eleştirilere neden oldu.

 

 

Geneleve Müftü Yardımcısı Mı Atandı?

Bursa polisinin operasyonuyla çökertilen fuhuş şebekesinin Adana’da işlettiği iki geneleve mahkeme kararıyla kayyum atanacağı duyurulmuş ve kayyum olacak kişilerin ilin Vergi Dairesi Başkanlığı’nca görevlendirileceği belirtilmişti.

Duyurunun ardından Adana’da bulunan iki geneleve kayyum olarak müftü yardımcısının atandığı iddiaları gündeme geldi.

soyal medyada dolaşmaya başlayan bu iddia bir çok kişiden tepki topladı.

Geneleve Atanan İsim Uysal Mı?
İddiaya göre Mehmet Uysal isimli Müftü Yardımcısı, Adana’da bulunan geneleve kayyum olarak atandı. İddiaların aslı astarının olup olmadığı tartışılırken, Tokat Valiliğinin atama listesinde Mehmet Uysal’ın kayyum olarak atandığı görülüyor.

Mehmet Uysal’ın geneleve kayyum olarak atandığı netlik kazanmazken, vatandaşlar konu ile ilgili açıklama beklediğini ifade etti. yerel

Öte yandan İHD Şube başkanı bu konuda açıklama yaptı işte o açıklama

İHD Adana Şube Başkanı İlhan Öngör, konuyla ilgili sosyal medya paylaşımında şunları söyledi:

“Adana’da 2 tane geneleve kayyum olarak Adana müftü yardımcısı atandı. Müftülük makamının kuruluş amacı; topluma dini konularda bilgilendirme yapmaktır. Bu görevini yapıp yapmadığı ayrıca bir tartışma konusudur. Ancak; bu haliyle Müftü yardımcısının genelevde kayyum olarak ne yapacağı gerçekten merak konusudur. Maliye bakanlığından bir memur atansa anlayacağız, neticede ticari bir şey deyip geçilir. Muhasebeci atansa anlayacağız. Müftü yardımcısı muhasebeden anlamaz ticaretten anlamaz, dua ve vaaz ile mi genelevini yönetecek? Helal ve haramı mı anlatacak genelevde? Tanrım, durum kötü gerçekten konuşmalıyız!!!”

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Puan Verin
Yorumunuz
NOT: Küfür, hakaret, tehdit vb. gibi yorumlar yetkili ekibimiz tarafından onaylanmayacaktır.