Bir süredir kanser tedavisi gören sanatçı Hüner Coşkuner, tedavi gördüğü hastanede 58 yaşında hayatını kaybetti.


Yakalandığı kemik iliği kanseri nedeniyle bir süredir tedavi gören sanatçı Hüner Coşkuner’den hayranlarını üzecek haber geldi. Tedavi gördüğü hastaneden yapılan açıklamada sanatçının yoğun bakıma kaldırıldığı duyuruldu.

Açıklamada, “Sanatçı Hüner Coşkuner ilk defa Nisan 2020 tarihinde kan hastalıkları bölümü tarafından değerlendirilmiştir. Yapılan incelemeler sonrası kemik iliği kanseri tanısı konmuştur. Tedavilere cevap vermeyen Coşkuner, gelişen nefes darlığı sonrası yoğun bakıma alınmıştır” ifadelerine yer verildi.

HAYATINI KAYBETTİ

Hastaneden yapılan bu açıklamadan bir kaç saat sonra ise ünlü sanatçıdan acı haber geldi. Coşkuner, tedavi gördüğü hastanede 58 yaşında hayatını kaybettiği belirtildi.Hüner Coşkuner Hayatını kaybetti

Bir süredir kemik iliği kanseri nedeniyle tedavi gören 58 yaşında Hüner Coşkuner hayatını kaybetti.


Türk Sanat Müziği sanatçısı, şarkı sözü yazarı.1 Nisan 1963, İstanbul doğumlu. Altı çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olarak dünyaya geldi. Lise yıllarında müzikle ilgilenmeye başladı. O yıllarda Emin Ongan yönetimindeki Üsküdar Cemiyeti’ne giderek müzik birikimini oluşturan sanatçı, küçük yaşlarda sahne hayatına atıldı. Zaman içinde repertuarını genişletmek için Melahat Pars, Kamuran Yarkın ve Feriha Tunceli gibi değerli hocalardan ders aldı.


İlk albümü olan “Doğuş”u 1987 yılında Selami Şahin’in müzik yapım şirketi Şahinler Plak etiketiyle piyasaya sürdü. 1989 yılında oldukça ses getiren “Sakın Dönme Geriye” adlı albümünü Çaçan Plak’tan çıkardı. Sonra “Gidiyor”, “Haydi Tut Ellerimi”, “Gidemezsin”, “Sevemem”, “Vurgunum Sana” ve “Gideceksen Gelme” gibi albümlere imza attı. Uzun yıllar Elenor Plak’la çalışan sanatçı bu firmadan 10 adet albüm çıkardı. Sanatçının 2000 yılında piyasaya sürdüğü “Klasikler 2” albümü müzik piyasasında oldukça ses getirdi.


Sanatçı 2013 yılında geçmişten günümüze değerli bestekar ve söz yazarlarının eserlerinden oluşan “Yeşimçam Klasikleri” albümünü çıkardı. Albümde, “Artık Sevmeyeceğim”, “Damarımda Kanımsın”, “Zalimin Zulmü”, “İntizar”, “Bir Garip Yolcu” ve “Senden Vazgeçemem” gibi döneminin birbirinden güçlü şarkıları yer aldı.


Sanatçı, 2015 yılında sözleri ve müziği kendisine ait olan şarkılardan oluşan “Seni Acele Görmem Lazım” adlı maxi single’ını çıkardı. “Seni Acele Görmem Lazım”, “Sen de Yan Benim Gibi Yan”, “Yanına Geliyorum” ve “Rüzgar Gibi Eseceğim” adlı parçaların yer aldığı çalışmanın düzenlemelerinde Onur Özelçağlayan, Barış Coşkuner ve Nurullah Çaçan imzaları yer aldı.


Sosyal sorumluluk projelerinde de yer alan Hüner Coşkuner, Lösemili Çocuklar Vakfı başta olmak üzere Bedensel Engelliler, Dünya Şizofrenililer Derneği’nde gönüllü olarak çalıştı. Albüm ve şiir kitabı gelirlerinin bir kısmını bu vakıflara ve derneklere bağışladı. Bu faaliyetler halen sanatçı tarafından devam ettirilmektedir


Albümleri:


Doğuş (1987), Sakın Dönme Geriye (1989), Beni Sevmeni İstiyorum (1990), Gidemezsin (1991), Haydi Tut Ellerimi (1992), Gidiyor (1993), Olamaz (1994), Bir Evcilik Oyunu (1995), Bir Hüner Coşkuner Klasiği (1996), Beni Tek Sen Anlarsın (1997), Ben Ölürüm (1998), İşte Düet Sevemem (Erol Büyükburç ile) (1999), Klasikler 2 (2000), Vurgunum Sana (2002), Geleceksen Gelme Yar (2005), Nerede (2007), Klasikler 3 (2009), Güle Güle Git (2011), Yeşilçam Klasikleri (2013), Seni Acele Görmem Lazım (2015).


Müzik videoları:


Geleceksen Gelme Yar, Nerede, Olamaz, Bu Akşam Bütün Meyhanelerini Dolaştım İstanbul’un.


KAYNAKÇA: Hüner Coşkuner (hunercoskuner.com, erişim: 11 Aralık 2016), Hüner Coşkuner (facebook.com, erişim: 11 Aralık 2016), Hüner Coşkuner (dr.com.tr, erişim: 11 Aralık 2016).