BAKIN BALKES HOCASI MAÇ SONUNDA NELER DEDİ !

Balıkesirspor Baltok - Akın Çorap Giresunspor Maçının Ardından - Cangök ve Diyadin

Balıkesirspor Baltok Teknik Direktörü Can Cangök, TFF 1. Lig’in 14. haftasında Akın Çorap Giresunspor ile 0-0 berabere kaldıkları maçta, futbolcularının galibiyet için elinden geleni yaptığını ancak başarılı olamadıklarını söyledi.


Balıkesirspor Baltok Teknik Direktörü Can Cangök, TFF 1. Lig’in 14. haftasında Akın Çorap Giresunspor ile 0-0 berabere kaldıkları maçta, futbolcularının galibiyet için elinden geleni yaptığını ancak başarılı olamadıklarını söyledi.


Balıkesir Atatürk Stadı’nda yapılan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Cangök, iç sahada 3 puan hedefine ulaşamadıklarını ifade etti.

İlk yarıda rakiplerinin duran toplarda tehlike oluşturduğunu belirten Cangök, "Biz o anlarda panikledik, geriden oyun kurmamızı engellediler. Yüksek toplarla da tamamen kontrol onların eline geçti ama ikinci devre rüzgarla beraber oyuncularımız topu yere indirdiğinde oyunumuz daha iyi ortaya çıktı. Biz pas yaptığımızda daha etkili olan bir takımız. İkinci devre güvenimizi kazandık, pozisyonlar da bulduk. Maçı kazanmak için oyuncularım elinden geleni yaptı. Skor haricinde seyircimizi mutlu edemedik, 3 puan alsaydık onları daha çok mutlu edecektik." şeklinde konuştu.

Akın Çorap Giresunspor cephesi

Akın Çorap Giresunspor Teknik Direktörü Metin Diyadin de futbolcularının istekli futbolunun sonuca yansımamasına üzüldüğünü aktardı.

Balıkesirspor Baltok’un iç sahadaki gol yüzdesinin yüksek olduğunu belirten Diyadin, şunları kaydetti: 

"Maç bizim kontrolümüzde geçti. İkinci yarı dengeliydi. Balıkesirspor önceki maçlarına nazaran risk almadı. Ligin geneline baktığınız zaman, gol attığımız maçları kazandık. Ligin en iyi futbol oynayan takımıyız. 6 beraberliğimiz var. Bunlar da skor üretemediğimiz için ortaya çıktı. Oyun anlamında hem iç sahada olsun hem de deplasmanda hiçbir rakibin takımımıza üstünlüğü olmadı. Oyuncularımın arzusunun skorla sonuçlanmamasına üzüldüm."