22 Ocak 2021 Cuma
Logo

Almanya İş Dünyası Zor Durumda


25-12-2020
Almanya İş Dünyası Zor Durumda

Almanyada iş Sektörü ne zaman düzelicek.

Alman iş dünyası, İngiltere ile AB’nin ticarete yönelik anlaşmasına odaklandı

Almanya Dış Ticaret Birliği Başkanı Anton Börner: "Söz konusu anlaşma bizi DTÖ kurallarına geri dönmekten koruyor. Yine de gelecekteki iş birliğimizi önemli ölçüde değiştirecek. Yıl başında korkulan kaosu hafifletmeye de yardımcı olup olmayacağı henüz belli değil" Kiel Dünya Ekonomisi Enstitüsü Başkanı Gabriel Felbermayr: "Anlaşma, DTÖ kurallarına bağlı kalındığı bir durumdan açıkça daha iyidir.

Almanya Dış Ticaret Birliği (BGA) ve Alman düşünce kuruluşları AB ve İngiltere arasında, Brexit sonrası ticari ilişkileri belirleyecek anlaşma müzakerelerinde bir anlaşmaya varılmasının Alman ekonomisine etkisini değerlendirdi.

Almanya Dış Ticaret Birliği (BGA) Başkanı Anton Börner, yaptığı açıklamada, söz konusu anlaşmanın “kapı kapanmadan kısa bir süre önce yapılan bir anlaşma” olduğunu vurguladı

Börner, “Anlaşma, hala tüm kötü çözümlerin en iyisidir. Bu nedenle, rahatlamaya rağmen neşelendirecek bir şey yok. Her iki taraf da şimdi kararlaştırılanla yaşamak zorunda. Özellikle İngiltere hükümetinin bu belirsiz zamanlarda ortak bir dış ve güvenlik politikası istememesi acıdır.” ifadesini kullandı.

AB ve İngiltere’nin, Brexit sonrası ticari ilişkileri belirleyecek anlaşmada uzun zaman müzakere ettiklerini hatırlatan Börner, “Söz konusu anlaşma bizi Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) kurallarına geri dönmekten koruyor. Yine de gelecekteki iş birliğimizi önemli ölçüde değiştirecek. Yıl başında korkulan kaosu hafifletmeye de yardımcı olup olmayacağı henüz belli değil. " değerlendirmesinde bulundu.

 İ:Y


Aramalar :
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

YAZARLAR (Tümü)
DEVRİM DERİN
Balıkesirspor’un hocası İstanbulspor maçını kazanmak için Gideceğiz dedi
ERDAL SARIZEYBEK
ERDAL SARIZEYBEK Pkk NIN GERÇEK YÜZÜNÜ AÇIKLADI !
Levent Özenç
10 Yıldızın Birini Geri Aldım!
ÖMER FATİH İKİZ
Balıkesirde Almanca’yı Çok İyi Bilen Takım Arkadaşları Arıyoruz Yüksek Maaş Sigorta Yüksek Pirim
Osman Yurdusev
BALIKESİR’DE 26 ÖĞRETMENE GÖZALTI ŞOKU! İşte İsimleri !
ANKETLER (Tümü)
Reklam
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.