22 Ocak 2021 Cuma
Logo

Partnerinizin Ailesi Sizden Hoşlanmıyor mu? İşte Size Öneriler.


1-12-2020
Partnerinizin Ailesi Sizden Hoşlanmıyor mu? İşte Size Öneriler.

"Sonunda ailesiyle tanışma zamanı geldi ve bu, ilişkinizin geleceği hakkında önemli bir adım! Ama sonra, dört gözle beklediğiniz o büyük gün planladığınız gibi gitmemiş, partnerinizin ailesi üzerinde iyi bir izlenim bırakamamış olabilirsiniz. Endişelenmeyin, şimdi sizinle durumu tersine çevirebilecek harika yöntemler paylaşıyoruz."

Kendiniz gibi olmaktan vazgeçmeyin

Yapmanız gereken ilk şey, aile üyelerinin beğenisini kazanmak için kendinizi değiştirmeye çalışmamak. Sizden hoşlanmama sebeplerini başlangıçta tahmin etmek güçtür, bu yüzden kendinizi varsayımlar üzerine değiştirmek boşuna olabilir. Ayrıca, sevgiliniz sizi bu halinizde seviyor, ailesinin görüşü ne olursa olsun, değişmenizi istememeli.

Onunla konuşun

Ailesini herkesten daha iyi tanıyor, bu yüzden buluşmanın neden tatsız sonuçlandığını da en iyi partneriniz bilir. Onunla bu konuyu konuşmaktan çekinmeyin. İşe yarar bir cevabı olmasa bile, sizi teselli edebilecek ve size kaba davranıldığında savunabilecek biriyle konuşmak yine de yardımcı olur.

Sakin bir tutum sergileyin

Kendinizi kimse için değiştirmemelisiniz, ancak sakinleşip olgun bir birey gibi davranmaya çalışmak size sonraki adımlarda yardımcı olabilir. Onlarlayken nazik ve arkadaş canlısı olduğunuzdan emin olun, ancak benliğinizi kaybetmeden!

Partnerinizin Ailesi Sizden Hoşlanmıyor mu İşte Size Öneriler...

Aile değerlerini öğrenmeye çalışın

Bazen size normal gelen şeyler, karşı taraf için aynı etkide olmayabilir. Belki söylememeniz gereken bir şey söylediniz veya onlar için önemli bir kuralı çiğnemişsinizdir. Bu durumu telafi etmek için bir dahaki sefere tekrar ziyaret etmeden önce partnerinizden ailesi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Partnerinize önem verdiğinizi gösterin

Sonuç olarak, ebeveynler için en önemlisi çocuklarının mutluluğudur. Onu sevdiğinizi ve kendi iyiliğiniz kadar onun iyiliğini de önemsediğinizi gösterirseniz bunu takdir edeceklerdir. Sizden hoşlanmayabilirler ya da aileye uygun olmadığınızı düşünmüş olabilirler. Hayatında olumlu bir etki yaratacağınıza emin olmalarını sağlayın.

Hızlı adımlar atmayın

Yapabileceğiniz en kötü şeylerden biri, ailesiyle aranızda bir arkadaşlık kurmaya çalışmaktır. Bu sadece garip, saldırgan ve sahte hissettirecek. Günün sonunda, ne kadar iyi düşünürseniz düşünün, sizi sevmeme hakkını saklı tutarlar.

Empati kurmaya çalışın

Olayları bir başkasının bakış açısından görmek her zaman durumu anlamaya yardımcı olur. Kızmadan önce onları anlamaya çalışın. Geri adım atmazsanız ve her şeyi kendi açınızdan değerlendirirseniz, aranızdaki öfke nefrete dönüşecektir.

-kk


Aramalar : iliskiler, ,
BU HABERE YORUM YAPIN

Diğer Haberler

YAZARLAR (Tümü)
DEVRİM DERİN
Balıkesirspor’un hocası İstanbulspor maçını kazanmak için Gideceğiz dedi
ERDAL SARIZEYBEK
ERDAL SARIZEYBEK Pkk NIN GERÇEK YÜZÜNÜ AÇIKLADI !
Levent Özenç
10 Yıldızın Birini Geri Aldım!
ÖMER FATİH İKİZ
Balıkesirde Almanca’yı Çok İyi Bilen Takım Arkadaşları Arıyoruz Yüksek Maaş Sigorta Yüksek Pirim
Osman Yurdusev
BALIKESİR’DE 26 ÖĞRETMENE GÖZALTI ŞOKU! İşte İsimleri !
ANKETLER (Tümü)
Reklam
Copyright ©2014 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.